O nas

Tetras Translations to międzynarodowa firma z 20-letnim doświadczeniem w dziedzinie tłumaczeń technicznych. Oferujemy profesjonalne usługi w zakresie technicznych tłumaczeń ustnych, tłumaczeń pisemnych, lokalizacji, DTP oraz pozostałe usługi związane z dokumentacją techniczną. Dopasowujemy się do wymogów i indywidualnych życzeń klientów. Możecie zawsze polegać na naszych precyzyjnych, sumiennych i wysokojakościowych usługach.

Jeżeli tłumaczenie, to tylko z Tetras

 

  • Jesteśmy międzynarodową firmą z siedzibą główną w Monachium oraz filiami w USA, Słowacji, Czechach i Polsce. Nasi klienci pochodzą również ze wszystkich kontynentów świata. Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że od 2012 nasza firma zalicza się do TOP 100 oferentów usług tłumaczeniowych na świecie.
  • Współpracujemy z tłumaczami, korektorami, specjalistami i naukowcami z ponad 40 państw, przy czym w każdym przypadku chodzi o rodzimych użytkowników danego języka docelowego.
  • Naszych 13 wewnętrznych tłumaczy i zewnętrzni współpracownicy wykonują tłumaczenia w około 235 kombinacjach językowych dla ponad 2700 klientów.
  • Przygotowujemy nie tylko tłumaczenia technicznych podręczników, ale zajmujemy się także perfekcyjnym tłumaczeniem stron internetowych/sklepów internetowych, materiałów marketingowych, broszur, dokumentacji eksportowej i innych dokumentów.
  • Nasza praca jest wykonywana zgodnie z normami ISO 9001:2008 i 17100:2015, dzięki czemu gwarantujemy jakość i zadowolenie klientów. Tłumaczenia dla klientów są wykonywane przez wykwalifikowanych tłumaczy, sprawdzane przez rewidentów o tak samo wysokich kwalifikacjach oraz kontrolowane przez profesjonalnie przeszkolonych menadżerów projektów.

  • Menadżerowie projektów w firmie Tetras biorą czynny udział w procesach kontroli — obejmuje to kontrolę prawidłowego stosowania procesów pracy i ich zgodność z dokumentowanymi informacjami.
  • Regularne szkolenia sprawiają, że nasi menadżerowi projektów świetnie orientują się w nowościach z zakresu programów technicznych, których używają do przygotowania plików, kontroli jakości oraz zarządzania terminologią oraz które potrafią efektywnie stosować podczas wdrażania wymogów klientów.

Organizacje i stowarzyszenia

GALA

Globalization & Localization Association (GALA) — celem tej organizacji jest pełnienie roli rzecznika branży tłumaczeniowej i zasobów dla przedsiębiorstw językowych. Publikacje GALA, szkolenia online, spotkania oraz inne programy sieciowe i rozwojowe pozwalają specjalistom podnosić poziom działań indywidualnych i organizacyjnych, aby sprostać wymogom wielojęzykowych rynków. Firma TETRAS jest członkiem GALA od 2015 roku.

TEKOM

Stowarzyszenie TEKOM Gesellschaft für Technische Kommunikation e. V., do którego dołączyliśmy w 2006 roku, ma za zadanie wzmocnić pozycję redaktorów technicznych. Chce ona sprawić, aby dokumentacje techniczne typu opisy urządzeń technicznych, systemów i instalacji  były sporządzane w sposób czytelny i zrozumiały dla odbiorcy. To branżowe i zawodowe stowarzyszenie oferuje także doradztwo i współpracę w dziedzinie komunikacji technicznej.

EUATC

Jesteśmy członkiem European Union of Associations of Translation Companies — instytucji zrzeszającej krajowe stowarzyszenia biur tłumaczeń z całej Europy. Celem tej organizacji jest promowanie najwyższego standardu jakości i prawidłowych praktyk biznesowych. Pracuje ona nad polepszeniem profesjonalnego wykształcenia tłumaczy w całej Europie.

ATCSK

Słowacka filia TETRAS s. r. o. jest członkiem założonego w 2006 roku stowarzyszenia biur tłumaczeń na Słowacji (ATCSK, Association of Translation Companies of Slovakia). Stowarzyszenie to zrzesza oferentów usług w zakresie tłumaczeń ustnych i pisemnych oraz organizuje między innymi praktyki dla młodych tłumaczy ustnych i pisemnych.